Posted on 1 Comment

Plasticni rezervoari za hemikalije

Rotaciono oblikovanje za plastične rezervoare proizvodi šuplje plastične rezervoare za rukovanje i skladištenje tečnosti. Specifične primene uključuju tretman vode ili otpadnih voda; skladištenje goriva ili hemikalija; i masovna predaja sapuna, deterdženata, ulja ili goriva. Rotaciono oblikovanje se takođe koristi za proizvodnju plastičnih rezervoara za industriju hrane i pića. U zavisnosti od zahteva primene, plastični rezervoari koji su rotaciono oblikovani često su napravljeni od termoplasta kao što je polietilen (PE) ili polipropielen (PP).

U poređenju sa proizvodnim metodama kao što su duvanje i brizganje, rotaciono oblikovanje nudi važne prednosti. Roto livenje ili roto livenje, kako se rotaciono livenje ponekad naziva, koristi jeftine kalupe i ima nizak nivo zaostalih naprezanja. Rotaciono oblikovanje takođe stvara šuplje predmete (kao što su plastični rezervoari) u jednom komadu, što pomaže u kontroli troškova. Kvalitetan dizajn proizvoda je važan, ali rotaciono oblikovanje plastičnih rezervoara takođe zahteva kvalifikovanog proizvodnog partnera.

Plastični polietilenski rezervoari se često koriste u industrijskim i proizvodnim okruženjima za skladištenje hemikalija. Rezervoari za hemikalije su dostupni u različitim veličinama, meračima, jačini i specifikacijama kako bi udovoljili temperaturnim zahtevima i zahtevima lokacije. Takođe možete pronaći rezervoare koji će odgovarati otpornim zahtevima određenih hemikalija.

Polietilen je poželjno rešenje za skladištenje hemikalija, jer za razliku od metala, ne rđa i ne korodira. U mnogim slučajevima, regulatori zahtevaju upotrebu plastičnih rezervoara za skladištenje određenih hemikalija. Često se koriste za smeštanje đubriva, pesticida, farmaceutskih materijala i kiselina. Evo još nekih uobičajenih hemikalija koje se koriste u plastičnim rezervoarima za hemikalije za skladištenje:

Rezervoari za hemikalije

Hlorovodonična kiselina
Sumporna kiselina
Natrijum hipohlorit
Natrijum hidroksid
Azotna kiselina

Ali to što neke kiseline mogu biti čuvane u polietilenu ne znači da sve mogu. Obično zavisi od čvrstoće i otpornih svojstava plastike. Takođe morate da budete sigurni da su različiti priključci i zaptivke u rezervoaru takođe opremljeni da upravljaju krajnostima materije koja planirate da pohranite u njemu. Uvek je dobra ideja da prvo proverite kod proizvođača hemikalija da biste utvrdili stepen ili gustinu polietilena koji ćete koristiti za skladištenje jedinjenja.

 

 

1 thought on “Plasticni rezervoari za hemikalije

  1. […] su u proseku manji od ostalih rezervoara za vodu u ovom vodiču, pomoćni rezervoari pružaju zaista „u pokretu“ rešenje za skladištenje vode u hitnim slučajevima. Dolaze sa […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *